Zapraszam do dyskusji

PostWysłany: Sob 21:03, 07 Lis 2009
rodin

Posty: 53

Piłkarze ręczni Vive Targi Kielce pokonali HC Bosnię BH Gas Sarajewo 34:30 (15:15) w meczu czwartej kolejki grupy B Ligi Mistrzów.

Piłkarze ręczni Vive Targi Kielce pokonali w 4. kolejce Ligi Mistrzów Bośnię Sarajewo 34:30 (15:15). Kielczanie jeszcze w 54. minucie przegrywali 28:29, ale w ostatnich minutach perfekcyjnie zagrali w obronie.

Vive: Markus Kleverly, Marek Kubiszewski - Paweł Podsiadło 6, Patryk Kuchczyński, Mariusz Jurasik 6, Rastko Stojkovic 11, Tomasz Rosiński 3, Vitalij Nat 3 oraz Piotr Grabarczyk, Mateusz Jachlewski 2, Paweł Piwko, Rafał Gliński, Daniel Żółtak, Henrik Knudsen 3;

Najwięcej bramek dla Bosni: Verdan Banic 9, Tarik Medjić 8, Damir Doborac 5.

Kary: Vive - 8, Bosna - 16 minut. Czerwone kartki: w 44. minucie Peter Pucelj (Bosna) za trzy kary, w 58. minucie Piotr Grabarczyk (Vive).

Sędziowali: Per Olesen i Lars Ejby Pedersen (Dania). Widzów 4000.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

PostWysłany: Nie 14:56, 08 Lis 2009
rodin

Posty: 53

Niesamowity mecz w Hali Legionów! Zespół Vive Targi Kielce wygrywa z Bośnią Sarajevo w czwartej kolejce Ligi Mistrzów 34:30!

Vive Targi Kielce - Bosna Sarajevo 34:30 (15:15)
VIVE TARGI: Cleverly, Kubiszewski, Grabarczyk 3x2min, Krieger, Podsiadło 6, Kuchczynski, Jurasik 6, Jachlewski 2, Stojković 11, Żółtak 2xmin, Knudsen 3, Rosiński 3 2min, Nat 3.
BOSNA: Doborac 6, Medjic 7, Bozoljac 1, Vaselinov 1, Banic 9, Kapisoda 3, Melic 3.

Spotkanie po raz kolejny było bardzo zacięte, a o ostatecznym wyniku znów zadecydowała dramatyczna końcówka. I tym razem podopieczni Bogdana Wenty stanęli na wysokości zadania, by po emocjonującej walce móc dopisać na swoje konto kolejne 2 punkty.
Pojedynek rozpoczął się od efektownego rzutu z biodra Verdana Banica, lecz chwilę później dwa celne strzały oddali kielczanie i drużyna gospodarzy wyszła na pierwsze w tym meczu prowadzenie (2:1), którego jednak nie zdołała utrzymać na dłużej. Zespół gości postawił bardzo wysoką obronę, z którą nie mogli poradzić sobie nasi zawodnicy. Dobrze spisywał się bramkarz przeciwników, Sandro Uvodic, który w pierwszej połowie obronił aż 3 rzuty karne. Dopiero w 23 minucie, po serii trzech rzutów, szczypiornistom z Kielc udało się doprowadzić do remisu (11:11). Tuż przed przerwą znakomitą zręcznością popisał się Damir Doborac, który w locie przechwycił podanie Fahrudina Melica i umieścił piłkę w bramce, ustalając wynik pierwszej partii na 15:15.
Druga połowa układała się bardziej pomyślnie dla gości, którzy przez większą jej część, nie pozwolili objąć kielczanom prowadzenia. Największą skutecznością w szeregach Bośniaków odznaczał się, wspomniany wcześniej, Verdan Banic, który w całym spotkaniu zdobył 9 bramek. Z kolei w naszym zespole rewelacyjnie spisywał się Rastko Stojkovic, który nękał bramkarza gości fantastycznymi rzutami z koła. Jego aktywna postawa w ataku i fenomenalne interwencje Marcusa Cleverly’ego w bramce sprawiły, że zawodnikom Ifrana Smajlagica nie udało się wypracować, większej niż 2 punkty, przewagi. Kres dominacji szczypiornistów z Sarajewa położył Mateusz Jachlewski, który, dynamicznym rzutem z kontrataku w 55 minucie, wyprowadził kielczan na prowadzenie (30:29). Ostatnie chwile spotkania należały już tylko do zawodników Vive, którzy zakończyli je serią trzech bramek, ustalając wynik całego pojedynku na 34:30.
„ – Gratuluję gospodarzom zasłużonego zwycięstwa. Uważam, że zagraliśmy dobre spotkanie, jednak kielczanie okazali się silniejsi. Muszę przyznać, że atmosfera w hali była imponująca.” – mówił tuż po zakończeniu spotkania Verdan Banic. Świetną postawę kibiców podkreślali również obserwatorzy z EHF-u oraz Bogdan Wenta: „ – Ogromne podziękowania dla kibiców. Mam nadzieję, że podczas meczu z Wisłą stworzą podobny klimat.”.
Spotkanie z ubiegłorocznym wicemistrzem Polski odbędzie się w Hali Legionów już w środę 11 listopada o godzinie 20:00. Gorąco zachęcamy wszystkich kibiców do głośnego dopingu.

PostWysłany: Nie 11:54, 15 Lis 2009
rodin

Posty: 53

Kolejne zwycięstwo, tym razem z Francuzami. Nieźle nam idzie. Na przestrzeni tygodnia gdzie mecze były niezwykle trudne udało się odnieść trzy wygrane. To cieszy i pokazuje, że Iskra w kraju nie ma sobie równych, a w Europie może walczyć z każdym.

Vive - Chambery 31:22

Kielczanie wciąż są niepokonani w Lidze Mistrzów we własnej hali. W czwartek rewanż z Chambery i oczekuję kolejnego zwycięstwa. Może być nawet i jedną bramką Razz